Међушколско такмичење из њемачког језика

На међушколском такмичењу из њемачког језика одржаном у ЈУ Гимназији “Васо Пелагић” Брчко у петак, 24.3.2023. године од 13.15-16.30 часова , учествовало је укупно 21 ученица и ученик све четири средње школе Дистрикта (ЈУ Техничка школа 4, ЈУ Економска школа 3, ЈУ Пољопривредна и медицинска школа 3, ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ 11), а најбоље резултате постигли су:

НИВО А2

1.         Дамир Милкунић                  ЈУ Техничка школа Брчко

2.         Нејра Дрињак                        ЈУ Техничка школа Брчко

3.         Тарик Х. Османовић            ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

НИВО Б1

1.         Магдалена Радић                  ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

2.         Хаснија Авдић                      ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

3.         Нејра Смајловић                   ЈУ Техничка школа Брчко

НИВО Б2

1.         Дражен Петровић                 ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

2.         Хана Куртовић                      ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

3.         Рафаела Јагатић                     ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

НИВО Ц1

1. Амар Рибић ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

2. Драгана Милошевић ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

3. Ивана Гргић ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко

Комисију су чинили представници Актива наставника њемачког језика средњих школа Брчко дистрикта БиХ:

• ЈУ Економска школа Брчко: Мирза Карамехић, Дејан Павловић.
  • ЈУ Пољопривредна и медицинска школа Брчко: Мелиса Дрпљанин.
  • ЈУ Гимназија „Васо Пелагић“ Брчко: Алмедина Авдић, Лејла Мусић, Тања Павловић.

Међународне волонтерке ОО „Свитац“ Брчко:    Марлен Екерт, Лења Шулце Весел, Лоте Крам

Награде за побједнике обезбиједили су Гетеов институт Сарајево и књижара „Бајбук“ (Buybook) у сарадњи са њемачком издавачком кућом Хубер (Hueber).Прво- и другопласирани ће у пратњи једног наставника њемачког језика учествовати 12. 5. 2023. године на финалном такмичењу, Олимпијади њемачког језика, коју организује Гетеов институт Сарајево.