Dodatna nastava iz engleskog jezika

Učenici prvih razreda, koji pohađaju dodatnu nastavu engleskog jezika, održali su 21.12.2021. godine prezentaciju na temu “The history of the English language”. Tom prilikom smo mogli čuti kako se engleski jezik mijenjao kroz istoriju, kako sa lingvističkog tako i sa književnog, kulturološkog i sociološkog aspekta, na koji način se odvijao taj proces, ko je sve uticao na njega, te specifičnosti i razlike u dijalektima engleskih govornih područja. Aktivnost je realizovana na principu takmičenja između dvije grupe, a o pobjedniku je odlučivao žiri sastavljen od pet nastavnika iz aktiva stranih jezika.

UpisUpis

U školskoj 2021/2022. godini je upisano 6 odeljenja prvih razreda. I1 društveno-jezički smjer I2 računarsko-informatički smjer I3,I4,I5,I6 opšti smjer

Ученици ЈУ Гимназије „Васо Пелагић“ Брчко посјетили су Изложбу „Иво Андрић“Ученици ЈУ Гимназије „Васо Пелагић“ Брчко посјетили су Изложбу „Иво Андрић“

Ученици ЈУ Гимназије „Васо Пелагић“ Брчко посјетили су Изложбу „Иво Андрић“ коју је организовало СПКД „Просвјета“ у сарадњи са Државним архивом Србије, у периоду од 12. априла до 5. маја