“Umjetnost i kultura u nastavi njemačkog jezika”

Kako na zanimljiv i produktivan način integrisati različite aspekte umjetnosti i kulture u nastavu stranih jezika bila je tema radionice za nastavnike njemačkog jezika održane 30. 8. 2023. godine u prostorijama gimnazije.

Profesorica njemačkog jezika JU Gimnazije “Vaso Pelagić” Tanja Pavlović je u julu 2023. godine učestvovala na seminaru Geteovog instituta Njemačke “Umjetnost i kultura u Berlinu” te je pripremila izbor adekvatnih sadržaja, tehnika i raznovrsnih materijala s tog stručnog usavršavanja koje je prenijela koleginicama i kolegama nastavnicima njemačkog jezika u osnovnim i srednjim školama u Brčkom. A da je učenje i usavršavanje zabavno, može se vidjeti i na fotografijama u prilogu.

Међушколско такмичење из њемачког језикаМеђушколско такмичење из њемачког језика

На међушколском такмичењу из њемачког језика одржаном у ЈУ Гимназији “Васо Пелагић” Брчко у петак, 24.3.2023. године од 13.15-16.30 часова , учествовало је укупно 21 ученица и ученик све четири