Радионица са међународним волонтеркама ОО “Свитац” Брчко

Наставна година у ЈУ Гимназији “Васо Пелагић” Брчко завршила се још једном занимљивом активношћу, наиме радионицом са Лоти и Лењом, међународним волонтеркама ОО “Свитац” Брчко на тему међународног волонтеризма.У просторијама Омладинског центра ученице и ученици првог разреда са напредног програма њемачког језика 13. 6. 2023. године могли су да се упознају са условима за учешће у програмима међународног волонтеризма, добили су информације како су ти програми организовани у СР Њемачкој, а како у БиХ, у којим се областима може обавити међународна волонтерска пракса (социјална, педагошка, еколошка област), те проширити знање и стећи искуство у својој, али и у другим земљама, које су предности учешћа у једном таквом програму, али и на какве изазове и потешкоће наилазе страни међународни волконтери у нашој земљи.Анализом студије случаја стекли смо сазнања о томе како то изгледа кад јмлади људи из наше земље одлазе на међународну волонтерску праксу у неку земљу у којој су странци.Зхваљујемо се Лоти и Лењи и љиховој координаторки Едини Вошановић и надамо се да ћемо нашу продуктивну сарадњу наставити и у наредној школској години.