Dodjela DSD I diploma

U utorak, 15.11.2022. u našoj školi je upriličena dodjela DSD I diploma. Učenici trećih razreda, koji pohađaju nastavu njemačkog jezika po naprednom programu stekli su polaganjem ispita jezičke diplome (Deutsches Sprachdiplom) na nivoima A2 i B1.

Ispitu su pristupila 23 učenika i svi su uspješno položili sva četiri dijela ispita.

Sretni smo i ponosni što je naša škola, JU Gimnazija “Vaso Pelagić” Brčko, jedna od rijetkih škola u Bosni i Hercegovini koja svojim učenicima pruža mogućnost pohađanja napredne nastave njemačkog jezika i sticanje jezičke diplome na nivoima A2/B1 i B2/C1.

Čestitamo učenicima na ostvarenim rezultatima!

ГЛОБУС – умјетничко дјелоГЛОБУС – умјетничко дјело

Талентоване гимназијалке, Теодора Топалић и Алиса Азапагић, уз помоћ Зерине Халиловић и Јоване Јовић, у оквиру активности поводом Дана школе, а за потребе ученика који похађају напредни курс њемачког језика