Školsko takmičenje iz njemačkog jezika

Školsko takmičenje iz njemačkog jezika održano je 31.3.2022. godine, a to je, nakon dvogodišnje pauze uslovljene pandemijom korona virusa, 16. put da naša škola organizuje ovu vrstu takmičenja.Učestvovalo je ukupno 24 učenika. Na nivou A2 takmičilo se devet učenica i učenika, na nivou B1 njih trinaest, a na nivou B2 dva učenika.

Vještine iz kojih su se takmičili:

• razumijevanje pročitanog teksta (novinskog članka, mejla, oglasa),
  • razumijevanje slušanog teksta
  • zvučnih zapisa (kratke objave ili najave, razgovor, intervju, reportaža)
  • usmena komunikacija odnosno grupna prezentacija na zadatu temu.

Žiri, koji nije imao nimalo lak zadatak, radio je u dvije komisije, u sljedećem sastavu:- za nivoe A2 i B2 profesorke njemačkog jezika Lejla Musić, Almedina Avdić i međunarodni volonteri OO “Svitac” Brčko Rike Stollenwerk i Viktor Hüllmann- za nivo B1 profesorke njemačkog jezika Amra Memišević i Tanja Pavlović i međunarodni volonteri OO “Svitac” Brčko Jara Schulze i Nikolai Pfeiffer.

Učenici su pokazali izuzetno dobro poznavanje ne samo njemačkog jezika, nego i različitih aspekata svakodnevnnog života o kojima su govorili iz svoje, ali i iz perspektive tima sa kojim su zajedno pripremali prezentacije. Pobjednicima čestitamo i želimo im mnogo uspjeha na međuškolskom takmičenju koje će se održati 12.4.2022. godine.

Ученици ЈУ Гимназије „Васо Пелагић“ Брчко посјетили су Изложбу „Иво Андрић“Ученици ЈУ Гимназије „Васо Пелагић“ Брчко посјетили су Изложбу „Иво Андрић“

Ученици ЈУ Гимназије „Васо Пелагић“ Брчко посјетили су Изложбу „Иво Андрић“ коју је организовало СПКД „Просвјета“ у сарадњи са Државним архивом Србије, у периоду од 12. априла до 5. маја

Интерактивна изложба друштвених игараИнтерактивна изложба друштвених игара

је поводом обиљежавања Европског дана језика, као и претходних година, организована и овог 26. септембра. Европским даном језика промовише се вишејезичност и језичка разноликост. Учествовало је 16 тимова ученика од