Međunarodni volonterizam – prednosti i mogućnosti

Mladi ljudi često nisu svjesni neophodnosti njihovog učestvovanja u društvenim događajima i lokalnoj zajednici, ali i van nje. O mogućnostima volonterskog djelovanja i svim prednostima koje ono donosi učenici završnih razreda brčanske gimnazije imali su priliku da razgovaraju sa Jonatanom i Simonom, međunarodnim volonterima OO “Svitac” Brčko, porijeklom iz Njemačke, koji su nesebično podijelili svoja iskustva i utiske o vlastitom volonterskom angažmanu u našem gradu. S njima zajedno na radionicama je učestvovao i Eldar Bešić, nekadašnji učenik naše škole, koji je već nekoliko godina veoma aktivan u volonterskom radu ove Omladinske organizacije.

Učenici su iz prve ruke saznali šta je važno imati na umu prilikom procesa prijave za međunarodni volonterski angažman, u kojim zemljama i preko kojih organizacija i u kojim oblastima društvenog života mogu da se bave dobrovoljnim radom.