Dodjela diploma DSD-a

13. svibnja 2022. mnogi će maturanti, koji su se taj dan oprostili sa svojom ulogom đaka, pamtiti po posljednjim satima, posljednjem školskom zvonu. Oni koji su prethodne četiri godine pohađali DSD program, sjećat će se i ceremonije uručivanja diploma održane istog dana. DSD-ovci su s velikim osmijesima prihvaćali diplome o poznavanju njemačkog jezika kao krune na sav rad, trud i zalaganje uloženo u postizanje istih. Osmijesi nisu klonuli ni kada se činilo da će ih zamijeniti suze. Učenici DSD-a su predali cvijeće svojoj profesorici Tanji Pavlović (koja ih je vodila sve od njihovog klimavog A2 do stabilnog C1) u znak zahvalnosti za sve uloženo s njene strane, svjesni da se uspjesi profesora ogledaju u postignućima njegovih učenika.

Tekst napisala: Lorena Ivanek, IV. 5