Radionica „Was weiß ich über Deutschland?“

JU Gimnazija „Vaso Pelagić“ Brčko i OO „Svitac“ Brčko već dugi niz godina sarađuju na različitim projektima, a jedan od njih su radionice sa međunarodnim volonterima iz zemalja njemačkog govornog područja. Nakon dvogodišnjeg prekida uslovljenog pandemijom korona virusa ponovo smo uspostavili saradnju sa koordinatorkom OO “Svitac” Edinom Vošanović i pozvali međunarodne volontere iz Njemačke Rike Štolenverk (Rike Stollenwerk), Nikolaja Fajfera (Nikolai Pfeiffer), Viktora Hilmana (Viktor Hüllmann) i Jaru Šulce (Jara Schulze) da, kao i ranijih godina, budu članovi žirija na takmičenjima iz njemačkog jezika i da zajedno organizujemo zanimljive aktivnosti sa gimnazijalcima.

Prve radionice održane su 10. i 11.5.2022. godine sa maturantima, koji nastavu njemačkog jezika pohađaju po programu Njemačke jezičke diplome (DSD) na temu „Šta znam o Njemačkoj?“ („Was weiß ich über Deutschland?“). Na veoma zabavan način kroz riječ, pokret, zvuk i smijeh učenici su pokazali znanje koje su stekli, ali i proširili ga nekim novim zanimljivim informacijama o svakodnevnom životu, kulturi i interesovanjima stanovnika Njemačke. Radujemo se sljedećim zajedničkim događajima!