Radionica povodom Međunarodnog dana antifašizma i antisemitizma

U četvrtak, 03.11.2022., učenici 2. i 3. razreda naše škole, koji pohađaju DSD program njemačkog jezika, su sa profesoricom Tanjom Pavlović i profesoricom Almedinom Avdić posjetili Omladinski centar u kojem su internacionalni volonteri OO Svitac održali radionicu povodom Međunarodnog dana antifašizma i antisemitizma.

Učenici su slušali predavanje o toj temi.

Kroz druženje sa volonterima iznosili su svoja mišljenja na zadatu temu.

Radeći u četiri grupe, od kojih je svaka imala vlastiti zadatak, učenici su mogli da iznesu svoje stavove i argumente o temama kao što su sloboda mišljenja, poštovanje i zahvalnost, ravnopravnost među spolovima, pritisak vršnjaka i nasilje među vršnjacima.

Koristeći stečeno znanje, učenici su iznijeli zaključak da, kako bismo formirali bolji svijet za život, neophodno je prihvatiti sve mane i vrline ljudi oko nas i ono što oni zaista jesu, jer na kraju dana nisu bitni ni boja kože ni religija, kao ni drugi faktori na kojima se predrasude često zasnivaju – važno je samo da li smo dobri ljudi.