Održan Novogodišnji bazar u organzaciji Vijeća učenika

Dana 20. 12. 2023. godine od 8 do 13 časova na galeriji naše škole održana je humanitarna akcija pod nazivom ,,Novogodišnji bazar”, organizovana od strane Vijeća učenika, prodajom raznoraznih specijaliteta i slatkih poslastica. Učenici naše škole izdvojili su svoje vrijeme kako bi napravili razne vrste kolača i poslastica, te ukrasili i dočarali prodajni štand. Svi učenici i nastavno osoblje škole imali su priliku kupiti nešto i time donirati novac koji će biti proslijedjen u dobrotvorne svrhe.

Prikupljena novčana sredstva pružiće se kao donacije za više aktivnosti koje se tiču naše škole. Dio novca doniraće se za novootvoreni ,,Kutak za učenike” kako bi se dodatno uredio prostor, a drugi dio novca iskoristiće se za pripremu sljedeće aktivnosti koja nam uskoro dolazi, a to je novogodišnji bazar u okviru manifestacije ,,Čari zime” na gradskom Trgu mladih.

Bilo je zanimljivo praviti, kupovati i probati poslastice. Radujemo se što smo uspjeli prikupiti novac u humanitarne svrhe.

Tekst piše: Marina Radić, II-1
Fotografisala: Nedžma Halilović, II-1