Održana radionica “Živa biblioteka”

U organizaciji Vijeća Evrope, Evropske unije i Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice u prostorijama JU Gimnazije “Vaso Pelagić” Brčko 21.11.2023. organizovana je radionica pod nazivom “Živa biblioteka” u sklopu projekta “Ka jednakoj, inkluzivnoj i tolerantnoj Bosni i Hercegovini” u sinergiji sa projektom “Kvalitetno obrazovanje za sve”.

Predstavnici svojih odjeljenja u Vijeću učenika su imali priliku da razgovaraju sa pet osoba iz marginalizovanih grupa, te da čuju njihove životne poruke.

Učenici su pri završetku radionice dali izjave o istoj. Ova radionica je jedna u nizu aktivnosti koje se organizuju u cilju sprečavanja predrasuda i stereotipa prema drugim i drugačijim i samim tim (vršnjačkog) verbalnog i fizičkog nasilja, i promociji inkluzije i raznolikosti.

Tekst napisao: Sergej Đukić, I-1