Implementacija sadržaja Medijske akademije za učenice

Medijska pismenost pomaže nam da se pravilno orijentišemo u obilju informacija koje nam se plasiraju kroz različite medije. Kako to dezinformacije (lažne informacije), misinformacije (pogrešne informacije), malinformacije (zlonamjerne informacije) i glasine utiču na naš socijalni život, jedna je od tema kojima su se polaznice Medijske akademije za učenice, a naše učenice trećeg razreda na naprednom programu njemačkog jezika, bavile zajedno sa ostalim učenicima iz njihove grupe i sa učenicima drugog razreda u okviru vježbanja iznošenja argumenata.

Nastavak aktivnosti slijedi nakon završne konferencije Medijske akademije u Berlinu, na kojoj će od 29.11. do 1.12.2023. osim naše tri učenice učestvovati i tri učenice iz Treće gimnazije Sarajevo  u pratnji profesorice Tanje Pavlović , kao i predstavnici sedam drugih zemalja učesnica u ovom značajnom projektu.